Aksiyon DizileriGerilim DizileriSavaş DizileriYabancı Dizi Türleri

Strike Back Dizisinin Konusu – IMDb Puanı 8.3

Strike Back adlı dizi İngiliz – Amerikan ortak yapımı bir aksiyon türündeki televizyon dizisidir. Aksiyon dışında Dram , Macera türünde de yer alabilir. Strike Back dizisinin içerisinde ayrıca askeri unsurlar da bulunmaktadır. Geniş bir senaryo kadrosu bulunan Strike Back dizisinin senaristleri arasından Simon Burke ve James Dormer öne çıkıyor. Aynı şekilde kamera arkasında da geniş bir kadrosu bulunan Strike Back dizisinin yönetmenliğini yayınlandığı ilk yıl olan 2010’dan bu yana bir çok isim üstlenmiştir. Michael J. Bassett ve Daniel Percival bunlardan bazılarıdır. 2010 ile 2015 yılları arasında yayınlanan dizi de oldukça tanıdık oyuncular yer almıştır. Bunlardan bazıları Andrew Lincoln , Philip Winchester ,Sullivan Stapleton ve Richard Armitage olarak ön plana çıkıyor.
Strike Back konusu itibariyle içerisinde bir çok askeri sahneyi barındırmaktadır. Aksiyon sahneleri ile de dolu sahne olan Strike Back yayınlandığı 5 yıl içerisinde aslında gerektiği kadar ilgi de görememiştir. Eski bir İngiliz Özel Harekat askerinin yazdığı kitaptan yola çıkarak dizi olarak uyarlanan başarılı yapım Strike Back gerektiği kadar ilgi göremese de 5 yıl boyunca yayınlanmıştır.strike-back morg
Strike Back hikayesi itibariyle ordudan atılan bir askerin geri dönüş hikayesini anlatıyor. Dizi 2003 yılında Körfez savaşının ardından Saddam’ın devrildiği Irak topraklarını konu alıyor. Saddam’ın devrilmesine rağmen hala Irak topraklarından olan Amerikan askerine vurgu yapılıyor. İngiliz özel harekat askeri bir rehineyi kurtarmak için operasyon düzenliyor. Dizimizin kahramanı olan John Porter bu operasyonda en ön saflarda yer alarak operasyonu koordine eden askerler arasındadır. Bu operasyonun başarısız olması ve İngiliz özel harekat askerinin büyük zayiat vermesi sonucunda sorumlu olarak gösterilen John Porter ordudan atılıyor. Strike Back dizisinde özellikle bir askerin ordudan atıldıktan sonra yaşadıkları konu ediliyor. John Porter ordudan ayrı kaldığı 7 yıl boyunca hep kötü zamanlar geçirir bu dönemde ailesi ile dahi arası bozulan John Porter hep orduya geri dönme hayalleri kurar. Bir arkadaşının vasıtasıyla yani dizisinin diğer kahramanı Hugh Collinson sayesinde orduya geri döner ve olaylar gelişir. Özellikle aksiyon severler için çok güzel bir dizidir Strike Back.

Etiketler

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Close
Yunanistan nakliye