Aksiyon DizileriFantastik DizilerMacera DizileriYabancı Dizi Türleri

Supergirl Dizisi Konusu – IMDb Puanı : 6.4

Superman’in hikayesini sıkı bir film takipçisi olmayanlar bile bilir. Hikayenin konusu bildiğiniz üzere kripton adlı farklı bir gezegende doğan ve insan üstü güçlere sahip olan bir çocuk, gezegenin ömrünün bitmesi ve patlamalarla yok olmasına az bir zaman kala ailesi tarafından bir uzay aracıyla dünyaya yollanıyor. Amerika’nın Kansas Eyaletinin Smallville kasabasına düşen Superman, Martha ve Jonathan Kent tarafından bulunarak evlat edinen ve güçleri insanlardan saklanılarak büyütülen bir çocuğun hikayesi.
Supergirl ise superman ile aynı güç ve özelliklere sahip bir karakter hatta aralarında tek fark dişi olması diyebiliriz. Karakterlin adalet anlayışı, olaylara tepkileri bile bir hayli benzer. DC’nin hem Superman hikayesindeki boşlukları doldurmak hem de tutan bir hikayeyi yeniden pazarlamak amacıyla oluşturulduğu düşünülmektedir.supergirl-flash
Supergirl aynı kuzeni Superman gibi kripton gezegeninin son anlarında kurtulması için dünyaya yollanmıştır. Dünyada Kal-El adında büyütülen karakterimiz dizinin senaryosunda güçlerini fark ediyor ve güçlerini kullanmak, geliştirmek için çalışmalara başlıyor. Supergirl’ün hayali ise güçlerini geliştirip aynı Superman gibi insanlar tarafından kabul gören bir kahraman olmak. Biraz aynı hikaye tekrar sunuluyor hissi yaşayacak olabilirsiniz. Superman’in hikayesinde olduğu gibi dünyayı ele geçirmek kendi düzenlerini kurmak isteyen kötü karakterlerin ve yine kriptondan gelen bu kötü karakterler ile Supergirl’ün dünyanın düzeninin bozulmasını engellemek, insanları korumak, dünyayı korumak için verdiği savaşı anlatıyor. Dizi konusuyla klişe gibi duruyor olsa da kaliteli oyuncu kadrosu Melissa Benoist, Mehcad Brooks, Chyler Leigh, Jeremy Jordan, David Harewood, Calista Flockhart, Briana Venskus, Peter Facinelli ve yönetmenin iyi uyarlamasıyla izleyenlerde güzel hisler bırakmayı başaracak gibi gözüküyor.

Dizinin IMDb puanı ortalama bir puan 6.4 izleyiciler DC ve MARVEL takipçiler dizinin izlenebilir seviyesinde bir dizi olduğunu düşünmekteler. Normal dizi olsun da izleyelim düşüncesinde ki izleyicileri dizi ilk 2 bölümde genel olarak sıktığı yönünde fakat dizi ilk 2 bölümden sonra başlıyor diyebiliriz. En azından hikaye ve karakterler yerine oturuyor. Oyuncularında ilk 2 bölümden sonra ancak kendi karakterleriyle uyum sağlamayı başarabildiklerini ve daha gerçekçi oyuncular sergilediklerini söyleyebiliriz.

Etiketler

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Close
Yunanistan nakliye