Gizem DizileriKorku DizileriYabancı Dizi Türleri

Supernatural Dizi Konusu IMDb: 8,6

İlk olarak 13 Eylül 2005 yılında yayın hayatına başlayan Supernatural, dünya tarihinin en uzun süren dizileri arasında yerini almıştır. Günümüzde hala devam eden dizi 12 sezonu ve 249 bölümü geride bıraktı. Dizi ayrıca 13.sezon onayını da aldı. İlk olarak Amerikan The WB kanalında yayınlanmaya başlayan Supernatural daha sonra The CW kanalına geçiş yapmıştır. Yıllardır zirvede yer alan ve 12 sezon olmasına rağmen reytinglerinden çok da bir şey kaybetmeyen dizi, yeni sezonda da sevenleri ile birlikte olacak.john_winchester_supernatural

SUPERNATURAL KONUSU

Supernatural dizisinin konusu ise oldukça ilgi çekicidir. Winchester ailesinin başına doğaüstü bir olay gelmiştir. Sam ve Dean’in anneleri ile John’un eşi yangında feci bir şekilde can vermektedir. İlk bakışta yangının elektrik arızası nedeniyle çıktığı düşünülür. Ancak daha sonra olayın kaza olmadığı ve yellow eye şeytanı tarafından öldürüldüğü belirlenir. Yaşananların üzerine John intikam yemini eder ve dünya üzerinde ne kadar doğaüstü yaratık varsa peşlerinden gider. Bu amaç ise bir aile mesleğine dönüşecektir. Babalarından eğitim alan Sam ve Dean bir anda kendilerini bu dünyanın içerisinde bulur.

Küçük kardeşleri Sam bu tür olaylardan uzak durmak ve normal bir hayat yaşamak ister. Hukuk Fakültesi’ne giden ve kız arkadaşı ile birlikte olan Sam, kardeşi ile aynı işi yapmak istemez. Ancak o da kendini ister istemez doğaüstü olayların içerisinde bulur. Birbirlerine zıt olan iki kardeşin doğaüstü olaylar ile nasıl başa çıktığı anlatılmış dizide.

Babalarının bir anda kaybolması ile birlikte harekete geçen kardeşler kendilerini doğaüstü türlerin avcısı olarak bulur. Yaklaşık olarak 12 sezon geçiren dizide çeşitli doğaüstü olaylar konu edilmiştir. Bunlardan en belirgini ise tanrının gelmesi, 4 meleğin görülmesi, şeytanın yüzünü göstermesi şeklinde olmuştur.

Dizide ise başrol oyuncuları Jensen Ackles, Jared Padalecki, Misha Collins, Mart ve Sheppard.

 

Etiketler

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Close
Yunanistan nakliye