Dram DizileriFantastik DizilerYabancı Dizi Türleri

Taboo Dizi Konusu – IMDb Puanı : 9.0

Yabancı dizi furyası almış başını gidiyor. Öyle ki tüm dünyada yabancı dizi kanalları git gide popülerleşmeye başladı bile. Her ne kadar bu kanallar henüz tam anlamıyla popüler olmasa da ABD gibi ülkelerde çok fazla izlenmektedir. Bilindiği üzere ülkemizde de dizi kültürü çok gelişti ve gelişimini sürdürüyor. Ancak halen ABD seviyesine gelebilmiş değil. Türkiye’de dizi kanalları mevcut ancak yabancı dizi kanalları gibi pek popüler değil, sadece özel yayıncı kuruluşları tarafından verilmektedir.

Taboo dizisi en iyi özgün senaryo kategorisinde ödül almış bir dizidir. Eğer birbirine benzer dizileri seyretmekten bıktıysanız Taboo dizisi sizin için iyi bir seçim olabilir. Dizi şu an BBC ve FX kanallarının ortak yapımı olarak karşımıza çıkıyor. Dizi dram formatında çekilmekte olup ilk sezonu 8 bölümden oluşmaktadır.Taboo Dizi Konusu

Taboo dizisi 19.yüzyılın ilk yıllarını anlatmaktadır. Zaten BBC gibi bir kanal dizi yapıyorsa bu genellikle tarih kokan bir dizi olmaktadır. Taboo dizi de 19.yüzyılın başlarında geçmektedir ve Keziah Delanay‘in gerilim ve dram dolu hikayesini ele almaktadır. Baş karakterimiz 10 yıldır Afrika’da bulunmuş ve burada macera dolu bir hayat yaşamış. Ancak buradaki hayatı babasının ölüm haberini aldıktan sonra biter. Babasının ölüm haberini alır almaz ülkesi İngiltere’ye geri döner. Tabi yanında illegal yollardan ele geçirdiği 14 elması da getirmiştir. Buradaki asıl macera James Keziah Delanay’in babasının doğal yollarla ölmediğini öğrenmesiyle başlar. Araştırma yapmaya başladıkça taşlar yerine oturmaya başlar ve James için tek bir seçenek doğar. O da intikam!

Çok iyi bir IMDb puanına sahip Taboo dizisi gün geçtikçe popülerliğini artırmaktadır. İlk başlarda ağır giden dizi her bölümde temposunu artırmaktadır. Filmin oyuncu kadrosuna bakıldığında çok kuvvetli isimlerin yer aldığını görüyoruz. Dizide Tom Hardy, Jpnathan Pryce, Leo Bill, Oona Chaplin, Richard Dixon, David Hayman, Danny Ligairi, Michael Kelly, Roy Thorn, Jeffirson Hall, Fiona Skinner, Edward Hoog ve James Greaves yer alıyor.

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Close
Yunanistan nakliye