Aksiyon DizileriDram DizileriGerilim DizileriSuç DizileriYabancı Dizi Türleri

The Blacklist Dizi Konusu– IMDB Puanı 8.1

Bu dizinin içeriğinden bahsedecek olursak. Dizi polisiye, suç, gerilim, gizem ve drama ne varsa içinde barındırıyor. Yapımcısı ise Jon Bokenkamp. Bölümleri 45 dk’ya yakın sürmekte genel olarak. Başrolde ise 3 kez Emmy Ödülü kazanan başarılı aktör James Spader bulunuyor. Dizide rol olan diğer oyuncular ise Megan Boone, Ryan Eggold, Amir Arison, Mozhan Marno, Diego Klatthenhoff, Harry Lennix ve Parminder Nagra. Ayrıca dizi 2014 yılında Emmy ödülünü kazanmış.The-Blacklist

Dizinin konusuna gelecek olursak. Yıllarca FBI’la çalışan suçlularla içli dışlı olan onlara kök söktüren ajan Raymond ‘Red’ Reddington bir anda gizemli şekilde ortadan kayboluyor ve dünyadaki suçlulara danışmanlık yapmaya başlıyor. Daha sonra FBI’ın en çok aranan ilk 10 kişi listesinde başlara yerleşiyor. Ve dizi kimsenin anlam veremediği şekilde bir anda Raymond’un FBI’a teslim olması ile başlıyor.
Raymond Reddington elinde FBI’ın bile haberi olmayan suçlarla ilgili bir liste olduğunu ve FBI’a bu konuda yardımcı olmak istediğini söyler. Ve bazı şartları vardır. En önemlisi ise sadece Elizabeth ‘Liz’ Keen ile konuşmak istemesidir. Görünürde alakaları olmayan iki tiptir bu ikisi. Ayrıca Elizabeth işe yeni başlamış çaylak bir ajandır. Ama şartı kabul edilir. Diğer şartları ise dokunulmazlığın sağlanması ve güvenliğinin sağlanmasıdır.
FBI tarafından çok az kişinin bildiği bir bölüm kurulur ve dizinin de adını aldığı liste oluşturulur ve suçluların peşine takılırlar. Sürekli suçlu kovalayacaklar ve her şey dozunda her duyguyu dozunda yaşamak ve sıkılmamak istiyorsanız bu dizi tam size göre. Seri çok olumlu eleştiriler almış bir dizi serisi ayrıca başroldeki James Spader’ın performansına herkes hayran kalmış durumda.
Karakterler
James Spader Raymond “Red” olarak Reddington: Gizli muhbir , FBIMegan Boone , Elizabeth “Liz” Keen / Masha Rostova: Özel Ajan, FBI Diego Klattenhoff Donald Ressler: Özel ajan , FBI Savunma Önleme Bölümü Eski Müdür VekiliRyan Eggold Tom Keen / Jacob Phelps / Christopher Hargrave: Gizli operatör

Etiketler

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Close
Yunanistan nakliye