Yabancı Dizi Haberleri

The Expanse’dan Güncellemeler

Tarihler günümüzden yaklaşık 200 sene sonra, insanoğlu uzayla bütünleşmiş ve Star Trek ve Star Wars dizilerinden alışık olduğumuz uzay gemileri ile uzayda seyahete çoktan başlamış. Fakat insanlar uzaya artık sadace savaşı değil politikayı da taşımış. Bilim kurgu, dedektiflik, gizem ve suç gibi bir çok temadan işlenen The Expanse dizisi oldukça umut vaadediyor

Game of Thrones’tan alışık olduğumuz, kitaptan diziye uyarlamaların bir yenisi olan olan bu dizi, 5. kitabı çıkmak üzere olan bir bilim kurgu evrenini içinde barındırıyor. Bilim kurgu seven her izleyicinin zevkle izleyebileceği bu dizi, derinliği olan hikayesi ve karakterleri ile her türden izleyicinin beğenisi kazanacak şekilde hazırlanmış.The-Expanse-on-Syfy

Her dizide izlemeye alışık olduğumuza, iyiler ve kötülerin savaşı yerine toplumsal sınıflar arası çatışmalarını konu edinen dizi, daha ilk bölüm itibari ile seyirciyi kendisine bağlamayı başarıyor. Çekim kalitesi ve renk seçimleri ile de dikkat çekmeyi başaran The Expanse, dizilerde görselliğe önem veren bünyeler için adeta bir görsel şölen olmuş diyebiliriz.

Bu umut vaadeden ve şimdiden kendi hayran kitlesini toplamayı başarmış olan dizinin başrollerinde, Thomas Jane, Steven Strait ve Cas Anvar gibi isimleri pek ün kazanmamış fakat kaliteli oyunculukları ile dizide parlayan oyuncular yer edinmiş.

Dizi Konusu:

Günümüzden iki yüzyıl sonra, Dünya nüfusu 30 milyonu aşmış ve insanlar gezegene sığamamış ve güneş sistemindeki diğer gezegenlere yayılmaya başlamıştır. İnsanoğlu uzayda medeniyetler kurmayı başarmış ve çeşitli koloniler ile uzayda hayatlarını sürdürmeye başlamıştır. Dizi genel olarak Canterbury adlı eski bir nakliye gemisi etrafında gelişen olay ve gizemlerin çözülmelerini konu almaktadır.

 

Dizi Hakkında Teknik Detaylar:

2015 yılında yayına başlamış olan bu genç dizimizin şu an sadece 2 sezonu yayınlanmıştır. IMDb’den 8,2 gibi yüksek bir puan almayı başaran bu yapım, bilim kurgu dizilerinden alışık olduğumuz SyFy kanalında yayın hayatını sürdürmektedir. Ortalama olarak 40-42 dakida süren her bölümün senaristliğini Mark Fengus ve Hawk Otsby paylaşmaktadır.

 

Henüz adını duyurmayı pek başaramamış olan dizimiz, izleyicilerinin büyük beğenisini kazanmış ve şu anda “underrated” olarak adlandırabileceğimiz bir yapım. Önümüzdeki sezonlarda adını daha çok duyuracağından emin olduğumuz The Expanse’in büyük ölçüde beğeninizi kazanacağından eminiz.

Etiketler

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Yunanistan nakliye