Dram DizileriSuç DizileriYabancı Dizi Türleri

The Fall Dizi Konusu– IMDb Puanı: 8.2

İsminin Türkçe karşılığı düşüş olan dizi içeriğinde Kuzey İrlanda’da yaşananlar konu edilmekte ve çekimleri İrlanda’da gerçekleştirilmekte. Suç ve dram dizisi olan bu dizinin yazarı Allan Cubitt. Artist Studio tarafından üretilen dizi İrlanda’da RTE One, Birleşik Krallıkta ise BBC Two kanalları aracılığıyla yayınlanmakta. Bu dizinin başarılı bir ekip tarafından ortaya konulması dizinin başarılara imza atmasını da beraberinde getirdi.

Filmin Başrollerinde Gillian Anderson ve Jamie Dornan isimleri kendini bir adım daha ön planda tutarken John Lynch ve Archie Panjabi isimleri de başrollerde kendilerine yer bulan isimlerden. Filmin ilk bölümü 12 Mayıs 2013 tarihinde yayınlanmıştı. Ardından diğer sezonlar devreye sokularak filmin günümüze kadar gelmesi sağlandı.

The Fall Dizi

Stella Gibson isimli arkadaşımız cinayet soruşturmalarında görev almaktadır ve bunun yanı sıra üst düzey soruşturma memurudur. 28 günden fazla bir sürede sonuca ulaşamamış bir soruşturma vardır ki bu soruşturma için Stella Gibson’un devreye sokulmasına karar verilmiştir. Bu eleman soruşturma için Kuzey İrlanda Polis Teşkilatındaki işine başlar. Cinayetin bir seri katil tarafından gerçekleştirildiği sonucuna varılmasının ardından yerel dedektiflerinde yardımı ile birlikte Paul Spector adlı şahsın peşine düşülür. Stella ve ekibi bıkmadan usanmadan bu adımın izlerine ulaşmaya çalışırken Polis teşkilatında çeşitli komplikasyonlar gerçekleşmektedir. Bu sırada Paul adlı şahıs bir kadınla ilişki içerisine girer ve bu olay onun yakalanmasına katkı sağlar. Paul yavaş yavaş hak ettiklerine bulmaya yaklaşmıştır.

Filmin ilk sezonu ile birlikte film tanınır bir hal aldı. İzleyicilerin bir hayli olumlu geri dönüşlerini alan dizinin ilk sezonunun sona ermesinin ardından ikinci sezon merakla beklendi ve dizi yenilenmiş bir şekilde ikinci sezona giriş yaptı. Şubat 2014 tarihinde yayınlanan ikinci sezonda dizinin içeriğindeki değişikliklerin yanı sıra kadro değişikliği de gerçekleşti. Dizinin yıldızlarından olan Gillian Anderson dizinin yürütücü yapımcı koltuğuna oturmuş bulundu. Eylül 2016 da üçüncü sezona başlayan dizi hız kesmeden yoluna devam etti ve kadroya Dornan adlı elemanda dahil edildi. 3. Sezonda beğenilerek izlendi fakat ilk iki sezondaki başarı yakalanamadığını söyleyelim. Suç drama kategorisinde beğenilerek izlenen yabancı dizi 4. Sezona hazırlık yapıyor.

 

Etiketler

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Close
Yunanistan nakliye