Yabancı Dizi Haberleri

The Good Fight Artık Bizlerle

The Good Fight Artık Bizlerle

The Good Wife finalin ardından spin-off dedikoduları The Good Fight ile birlikte kesinleşmişti. Kesinleşme tarihlerinden beri bizlerle buluşma tarihi 19 Şubat 2017 olarak beklenmekteydi. Bir önceki yapım sevilen bir diziydi fakat açık konuşmak gerekirse son sezonda bocaladığı ortaydı. Durum böyle olunca spin-off konusunda tedirginlikler kafamızın bir köşesinde kaldı. Neyse ki ilk bölümden de anlaşılacağı üzere herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmadık.

Oyuncu kadrosundan biraz bahsedelim isterseniz. Orijinal serinin büyük kısmı burada da karşımıza çıkmakta. Christine Baranski bir önceki seride de bizlerle beraberdi ve bu seride Diana Lockhart karakterine canlandırmakta. Lucca Quinn karakteri The Good Fight de sezonun sonlarında kendine yer bulmuştu fakat bu serinin demirbaşlarından olduğunu söyleyebiliriz. Dizinin ana karakteri ve hayatına tanıklık edeceğimiz isi Maia Rindell. Bu ismi Game of Thrones’de yer alan Ygritte karakterinden hatırlayabiliriz ve bu karakteri usta oyuncu Rose Leslie yorumuyla izleyeceğiz.the-good-fight-gary-cole

The Good Wife oldukça paralel bir hikayeye sahip olan Maia Rindell’in hayatını konu edinmekte. Maia hukuk fakültesinden mezun olmasının ardından baro sınavını geçerek alanında acemi bir avukattır. Aile dostu Diane’in avukatlık broşundan işe başlayan Maria başına geleceklerden habersizdir. İşinin ikinci gününde babasının şirketi yolsuzlukla suçlanır ve bu sebeple babası hapse atılır. Bu durumdan sadece Maria etkilenmemiş olup babasının fon şirketinde parasının bulunduğu Diane bunlardan birisidir. Emeklilik hayalleri kuran Diane şirketinden ayrılmasına rağmen tüm yatırımının aslında hiç olmadığını öğrenir ve ardından tekrar avukatlığa dönmek zorunda kalır. Bu sırada Lucca farklı bir firma da avukat olarak görev almaya devam etmektedir. İlk iki bölümde bu üçlünün Rindell skandalı ile birlikte yollarının kesişi konu edinmekte.

Dizinin spin-off olduğunu belirtmiştik. Buda demek oluyor ki The Good Wife serisinde tamamen ayrılmamız pekte mümkün değil. Bu duruma dizinin çizgisinin belli olması ve izleyicinin bu çizgiyi sevmesi sebep olarak gösterilebilmektedir. Fragmanlarda durum bunu gösterdiği için izleyici pekte şaşırmadı. Diğerlerinde olduğu gibi bu seride de hayatı alt üst olmuş bir yaşam öyküsünü ve bu karakterin özel ve iş hayatının detayını izleyeceğiz.

Etiketler

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Close
Yunanistan nakliye