Fantastik DizilerYabancı Dizi Türleri

The Magicians Dizi Konusu– IMDB Puanı 7.5

Fantastik dizi severler için çok hoş kaliteli bir dizi The Magicians. Türkçe mana olarak sihirbazlar manasına geliyor. Dizi Ley Grossman’ın en çok satan roman serisinden Tv’ye uyarlanmış. Quentin Coldwater insanlarla konuşmayan asosyal aynı zamanda fantastik kitaplara hayran bir gençtir. Bu ilginç durumuna karşı ilaç tedavisi almaktadır. Fantastik kitaplara o kadar kaptırmıştır ki kendisini Quentin’in arkadaşları artık kitapları bırakması gerektiğini söylemektedir. En yakın arkadaşı Julia ile Fillory isimli bir büyü kitabına çok yoğun şekilde bağlanır. Julia ise bu kitabın çocuk masallarını anlattığını düşünüp Quentini bu sevdasından vazgeçirmeye çalışmaktadır.

TheMagicians

Julia ile üniversite başvurusu için gittikleri bir gün kendilerini birden bire bu sihirli dünyada bulurlar. Günlük yaşamlarına devam ederken birden bire doğuştan gelen olağanüstü yetenekleri geliştiren ortaya çıkaran ve bulunan yetenekleri en üst seviyeye getirmeye çalışan Brakebills adlı bir üniversite giriş sınavına rastlarlar. Ne oluyor derken her şey başlamış ve sihir dolu dünyaya adımlarını atmışlardır. Burada bulunan çocuklar yani üniversite öğrencileri 3 gruba ayrılmışlardır. Fiziksel çocuklar telekinezi (nesnelerin herhangi bir fiziksel gücün etkisi olmaksızın, dokunulmaksızın devinime geçmesi olayı) bunun dışında uçma gibi yeteneklere sahiptirler.

Psişikler ise ilginç sesler duyarlar. Bilinmeyen şeyler görmekte ve hissedebilmektedirler. 3.grup öğrenciler ise ilüzyon, iyileştirme gibi yeteneği olan öğrencilerden oluşur. Kendisinin de ilginç gizemli yetenekleri olduğunun farkına varan Quentin artık Brakebills okulunun bir öğrencisi olur.
Dizinin başrol oyuncusu ve Quentin Coldwater’ı canlandıran Jason Ralph projeye çok güvendiği açıklamış. Çok heyecanlı olduğunu söyleyen Ralph ayrıca rol arkadaşları ve senaryo ile birlikte mükemmel bir deneyim olacağını belirtmiş. Supernatural dizisini izleyen hayran kalanlar için güzel bir dizi daha diyebiliriz The Magicians için. Fantastik dizi severler için çok güzel bir proje. Dizinin bazı oyuncularından bahsedecek olursak Quentin Coldwaterı Jason Ralph canlandırıyor. Julia’yı ise Stella Maeve canlandırıyor. William’Penny’ Adiyodi ise Arjun Gupta canlandırıyor. Son olarak Eliot Waugh’u ise Hale Appleman canlandırmakta.

Etiketler

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Close
Yunanistan nakliye