Aksiyon DizileriGerilim DizileriGizem DizileriYabancı Dizi Türleri

The Mist Dizi Konusu – IMDb Puanı : 7.2

Küçük bir kasaba olan Maine, geçirdiği şiddetli bir fırtınanın ardından derin bir sisle kaplanır. Bu sis doğal olmayan ve oldukça kalın bir tabakaya sahiptir. Sis yüzünden insanlar birbirini göremezler ve görüş mesafesi adeta sıfıra kadar düşer. Aslında buraya kadar her şey fazla da anormal değil. Asıl anormal olan bu sise giren her insana tuhaf tuhaf yaratıkların saldırmasıdır. Kasaba sakinleri dağılırlar ve küçük küçük gruplar halinde kasabanın belli yerlerinde toplanırlar, yaşam mücadelesi vermeye çalışırlar. Bu dizide anlatılacak olan büyük bir kısım, süpermarkette alışveriş yaparken fırtınaya maruz kalan ve orada sıkışıp kalan büyük bir grubun durumudur. Bu grupta David adlı bir ticari sanatçı vardır. David bir de erkek çocuğa sahiptir. Çocuğun adı Billy’dir. Gruptaki diğer bir kişi ise fırtınada devrilen bir ağaç yüzünden arabası parçalanan ve mahvolan Brent Norton‘dur.The Mist

 

Fırtına sonrasında b.r köşede sıkışıp kalan diğer bir grupta ise Amanda adında genç ve güzel bir kadın ve yanında da, yakınlardaki bir askeri birlikten kasabada kalmış iki asker yer alır. Sis çöktükten hemen sonra, süpermarketteki jeneratörün gaz çıkışına bir şey tıkanır. Bu sorunu çözmek için dışarıya çıkan Norm isimli bir genç, sisin içine çekilir. Bunu gören mağaza müdürü ve bir diğer kişi, mağazadaki kişileri duruma karşı uyarırlar. Çünkü sisin içine çekilen Norm ölmüştür. Ancak içeridekilerden bazıları buna inanmadıklarından dolayı, yardım istemek için dışarıya çıkarlar. Bunlar da sisin içine girdikleri anda bir yaratık tarafından öldürürler. Uçan bir dinozora benzeyen diğer bir yaratık da depoya ölümcül bir saldırıda bulunur. Bunu gören herkes telaşa kapılır.Millette paranoyalar hakim olur.Bu yaşam savaşını bazıları kazanacak, tabi ki de bazıları da kaybedecektir.

 

Dizinin 2007′ de çıkan filmi de oldukça etkileyiciydi. Herkes hatırlamayabilir, belki de çoğu kişi izlememiştir. Ama izlemenizi tavsiye ederiz. The Mist Nisan ayında vizyona girecek. Merakla bekliyoruz. Bu diziyi izlemenizi de tavsiye ederiz. Dizi gerçekten de oldukça sürükleyici ve etkileyici bir konuya sahip :).

Etiketler

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Close
Yunanistan nakliye