Dram DizileriYabancı Dizi Türleri

The Path Dizi Konusu – IMDb Puanı : 7.6

Hulu kanalının taze dizilerinden biri olan dram türündeki dizi geçen aylarda The Way ismi ile duyuruldu fakat isim, hukuki ve tescil açısından sıkıntılı olduğu için yapımcılar bu ismi değiştirmek zorunda kaldı.Dizinin ismi The Path olarak yeniden duyurulmak zorunda kalınmıştı. Jessica Goldberg tarafında yazılan senaryoda bizlere Breaking Bad efsanesinin demirbaşı ve 3 Emmy ödüllü Aaron Paul ve Hanniballın Hugh Dancy ve True Detective’in kadrosundan Michele Monaghan gibi oldukça ünlü ve karma isimler yer alacak.
Mini dizi olarak düşünülen dizi birçok mini dizi gibi kaderi yoğun ilgiden dolayı konsept değiştirerek mini dizi olmaktan vazgeçip sezonluk dizi olarak yayın hayatına devam etti. İlk bölümleri ile oldukça kabak tadı veren dizi bundan sonraki sezon onayı alır mı merakla bekliyoruz ama yapım ekibinin 2. sezon onayı almak gibi bir düşünceleri varsa biraz daha çok gayret göstermeleri gerekmekte.
Dizi konu olarak bir aile dramı olarak seyirci karşısına çıkıyor. Toplumun hayata bakış açıları ve seçimleriyle alakalı konuları ele alan yapımın biz seyirciye asıl olarak anlatmak istediği aslında “yaşanılan hayat ile hayal edilen hayatın” ortaya çıkardığı tezat çatışmadır. Dizi, yaşamış olduğumuz hayat ile hayallerini kurduğumuz hayatın, önemli ölçüde değişik olmasının kendi yaşamımızda ve çevremizdeki insanların yaşamında ne gibi noktalara varacağını net olarak sunmaktadır.
Yapımda inanç, aşk, cinsellik, aile yapısı, güç, toplum baskısı ve hayaller gibi demirbaş kavramlar üzerinde yoğun olarak olduğunu söyleyebiliriz. Başroldeki karakterimiz Eddie Cleary inanç bakımından bir boşlukta ve baş sorunları ile yaşadığı dönemde ailesi ile büyük ölçüde bir boşluğa düşmüştür. Dizi ile kendi hayatımızda örtüşen taraflara rastlayıp kendi hayatınızı karşılaştırabilirsiniz.The Path
Eddie Lane (Aaron Paul)
Ailesine oldukça bağlı olan, geçmişte kardeşini yitirmiş, çok büyük acılar çekmiş ve bu acıları Meyerizm’e inanarak hazmetmeye çalışmış birisi. Yaşadığı olaylardan hemen sonra doğru bildiği her şeyden kuşku duymaya başlıyor.
Sarah Lane (Michelle Monaghan)
Dini Meyerizm olan bir aile sahip ve bu topluluğun içinde yetişmiştir. Dinine ve kurallarına son derece bağlı olan karakter aynı zamanda Eddie’nin de eşi. Karakter bazı durumlarda daha esnek davranırken karısı daha çok katı davranıyor. Yeri geldiğinde Eddie’yi bile sorguluyor.

Etiketler

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Close
Yunanistan nakliye