Aksiyon DizileriFantastik DizilerYabancı Dizi Türleri

The Vampire Diaries Dizi Konusu IMDb: 7,9

10 Eylül 2009 tarihinde yayın hayatına başlayan dizi, LJ Smith tarafından yazılan romandan uyarlanmıştır. Roman ise New York Times’ın en çok satanlar listesinde yer almıştır. İlgi çekici konusu, oyuncu kadrosu ve kalitesi ile herkesin beğenisini üzerine toplayan The Vampire Diaries, en çok izlenen yabancı diziler arasında yer almaktadır.

Dizide ana konu ise Elena Gilbert adındaki bir kızın kasabada yaşadıkları ve iki vampir kardeşin hikayesini anlatmaktadır. Ayrıca dizide konu alınan tek tema korku değil. Aksine dizide çok yoğun bir şekilde romantizm de yaşıyorsunuz.

Dawson’s Creek dizisinden de tanıdığımız Julie Plec ve Kevin Williamson tarafından yazılıyor. Dizinin yapımcılığını daha önce Gossip Girl’ün de yapımcılarından Boby Levy ve Leslie Morgenstein üstleniyor. Dizinin ilk bölümlerinde ise yönetmen Marcos Siega olmuştur.VampireDiaries

THE WAMPİRE DİARİES KONUSU 

15 yaşındaki Jeremy ve 17 yaşındaki Elena Gilbert, yaşanan bir trafik kazasında ebeveynlerini kaybederler. Kardeşler bu acı ile yaşamaya çalışırlar.Ayrıca Elena Gilbert kasabadaki güzel kızlar arasında gösterilmektedir ve derslerinde de oldukça başarılıdır. Ancak kasabaya Stefan ve Damon adında iki vampir kardeş gelir. Stefan, insan hayatına önem veren bir kişiliği bulunuyor. Ancak Damon kardeşine nazaran daha sert, karanlık ve korkusuz. Küçük kardeş Stefan ile Elena arasında yaşananlar sonrası kasaba halkı, ailesi ve diğer insanlar da zarar görmeye başlayacaktır.

İzleyicilerin severek takip ettiği The Wampire Diaries, 8 sezon ve 160 bölümü geride bıraktı. Yayınlandığı günlerde en çok izlenenler arasında yer alan dizinin 9.sezonunun da çekilmesi bekleniyor. Dizinin başrolünü ise Nina Dobrev, Paul Wesley, Ian Somerhalder, Steven R. McQueen, Kat Graham, Candice Accola, Zach Roerig, Michael Trevino, Matthew Davis, Joseph Morgan ve Sara Canning üstlenmektedir.

Oyuncular: Nina Dobrev, Paul Wesley, Ian Somerhalder, Steven R. McQueen, Katerina Graham, Candice Accola, Zach Roerig, Joseph Morgan, Phoebe Tonkin ve Claire Holt

 

Etiketler

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Close
Yunanistan nakliye