Yabancı Dizi Haberleri

The Walking Dead Gözden Düştü

Çıkış yaptığı 2010 senesinden bugüne kadar sürekli başarılı grafik çizen ve belkide tarihin en iyi zombi dizisi olan The Walking Dead’de 7.sezonda bir şeyler sürekli ters gidiyor. Yayımlandığı günden bu yana hayranları liseyi, üniversiteyi bitirdi hatta iş sahibi oldu ama hala izlemekten ve hayran olmaktan kendimizi alamıyoruz. 7 Sezondur en üst düzeyde izleyici kitlesine sahip olan dizi son bölümünde çok düşük izlenme oranı ile akıllarda soru işareti bıraktı.
Son bölüme kadar The Walking Dead her sezon her bölümünde ortalama 12-17 Milyon izlenmeye sahipti. 6.sezonu öyle bir yerde bitirdi ki izleyenlerin akıllarına Arka Sokakların bir zamanlar sükse yapan sezon finali geldi. The-Walking-Dead-Sezon-7-Negan
7.sezonu o kadar sabırsızlıkla bekledik ki ilk bölümde 17,3 milyon ile rekor izlenmeye ulaştı. Her çıkışın bir inişi vardır elbette ilk bölümden sonra seyir zevki düşen dizinin izlenme oranları da aynı oranda düştü tabi. Dizinin son bölümü 10,9 milyon kişi tarafında ilgi gördü, ki bu dizinin en düşük izlenme oranı idi. Tabi en büyük etken dizinin yayımlayıcı kanalının değişmesi ve olay örgüsünün kabak tadı vermesi. Ayrıca Glenn ve Abraham gibi çok sevilen karakterlerin diziden ayrılması, Negan ve çetesi ile gelen olay örgüsü ise önceki sezonların bir nevi güncellemesi gibiydi.
Türkiye’de en çok ilgi gören ve izlenen yabancı dizi olan The Walking Dead’in 7.Sezondaki düşüşü yapımcıları pek de endişelendirmişe benzemiyor. Dizi en son 8.sezon onayını kapmıştı. The Walking Dead’in 8.sezonu bu yıl ekim ayında yayımlanacak ve yine 16 bölümden oluşacak.
Her ne kadar dizide inişler çıkışlar olsa da The Walking Dead seyir zevki veren, sıradışı konusu ve ütopik havasıyla her zaman ilgimizi çekmiştir. Arka Sokakları izlemekten iyidir kanımca.

Etiketler

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Close
Yunanistan nakliye