Aksiyon DizileriBilim Kurgu DizileriYabancı Dizi Türleri

Timeless Dizisi Konusu – IMDb Puanı 7.6

Timeless dizisi 3 Ekim 2016 tarihinde NBC tarafından yayınlanmaya başlanan Dram , Macera ve Bilim Kurgu türündeki bir Amerikan dizisidir. Yapımcılığı SONY tarafından üstlenilen Timeless IMDb film değerlendirme sitesinden 7.6 değerlendirme puanı ile beklentilerin altından kalmıştır. Buna karşın ilk sezonundan sonra 2. Sezonu için de çekimlerin yapılmasını isteyen NBC televizyonu diziyi yayınlamaya devam edeceğini açıkladı.
Shawn Ryan ve Eric Kripke tarafından yaratılan dizi zengin oyuncu kadrosu tarafından destekleniyor. Oyuncu kadrosunda Abigail Spencer , Malcolm Barrett , Sakina Jaffrey , Matt Lanter ve Paterson Joseph gibi isimleri barındıran Timeless 2. Sezonu ile de merakla bekleniyor. Yönetmen koltuğunda Neil Marshall gibi başarılı bir yönetmenin oturduğu Timeless dizisi izleyiciler tarafından oldukça sevildi.timeless-nbc-cast
Timeless dizisinin konusu aslında adından da anlaşılacağı üzere bir zaman yolcuğunu konu alıyor. Türkçe “Zamansız” anlamına gelen Timeless bilim kurgu türündeki yapımları seven izleyiciler için çok iyi bir seçenek. Amerikan hükumeti tarafından desteklenen bir bilim ekibi tarafından oluşturulan zaman makinesi bilim adamı ve ekibinin başına çok büyük işler açacaktır. Amerikan hükumeti tarafından desteklense de bu projeyi takip eden sadece Amerikan hükumeti değildir. Kötü niyetli kişilerce de takip edilen zaman makinesi projesi zamanda yolculuk denemelerine başlandığı sırada kötü olan ekip tarafından silahların konuştuğu yapılan bir baskın sonucu alınıp götürülmüştür. Kötü niyetli bu ekip zaman makinesini çaldıktan sonra makine ile zamanda geriye gider. Kötü niyetli ekibin asıl amacı zamanın akışını değiştirmektir. Durumu öğrenen Amerikan hükumeti zaman makinesini geri almak için çalışmalarına hemen başlar. İlk etapta bir ekip oluşturan Amerikan hükumeti kötü ekibi aramaya başlar. 3 kişiden oluşan bir ekip kurulur. Bu ekibin içerisinde zamanda yolculuk sırasında yardımcı olması için bir tarih profesörü , silahlı çatışmalar için delta force eğitimine sahip bir asker ve makineyi kontrol edebilmek için bir yazılımcı koder bulunmaktadır. Makineyi çalan ekibin peşinden gidebilmek için çalınan makinenin prototipi oluşturulur. Bu makine ile yolculuğa çıkan ekibin başına gelenleri konu alan Timeless zengin bir bilim kurgu içeriği sunuyor.

Etiketler

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Close
Yunanistan nakliye - sesli chat