Aksiyon DizileriBilim Kurgu DizileriYabancı Dizi Türleri

Travelers Dizi Konusu– IMDB Puanı 8.1

Son zamanların artan yayınlarından olan bilim kurgu ailesine bir dizi daha eklendi. Zaman makinası bilim kurgu filmlerinin vazgeçilmezi diyebiliriz. Dizide fantastik şeylerle bilim kurgu birleşmiş gözüküyor. Günümüzden yüzyıllarca yıl sonra insan nufusu çok azalmış durumdadır. Hayatta kalan insanlar bu azalmayı önlemek için zaman makinası keşfederler. 21. yüzyıla geri dönüp insanları uyarıp gelecekten haberdar etmek isterler. Rastlantısal olarak bir araya gelen insanlardan oluşan küçük bir grup ismine TRAVELERS dedikleri gizlbasrol-oyuncular-2-travelers-dizi-incelemei bir takım oluştururlar. İnsanoğlunun geleceğini kurtarmak onlar için ana amaçtır. Takımın lideri FBI özel ajanı olan Grant MacLarendir. Marcy isimli üye ise engelli ama zeki bir kadındır.Diğer üyeler ise David,Trevor,Carly ve Philip’tir. Bu grup bir araya gelmiş ve hedefleri artık sadece zamanda yolculuk yapıp insanları haberdar ederek korkunç gelecekten kurtarmaktır. Dizide gelecekte yaşanacak kötü olayların zaman aktarımı ile yaşanmaması işlenmiştir. Bir yazılım vasıtası ile gelecekten günümüze dönen kişiler kendi aralarında iletişim kurmaktadırlar.

Geleceğin zamanında geri gönderilen özel görevlilerden oluşan bir ekip, toplumun çökmesini önlemekle görevlendirilir. Seyahat edenler olarak bilinen bu operatörler, bireyin “ölüm zamanı” ndan 21’inci yüzyılda ölmeden bir an önce vücuda girerler. Bu işleme bir “bilinç aktarımı” denir ve birisini 21. yüzyıldan daha geriye göndermek için kullanılamaz. Kaydedilen ölüm zamanı akıllı telefonlar, bilgisayarlar, GPS, kameralar, sosyal medya ve 21. yüzyılın diğer dijital direkleri nedeniyle saniyeye göre doğru olması gerekmektedir. Bu cihazlar aynı zamanda, ölecek olan ve gezginin içinde yaşayacakları hayat için hazırlanmasına yardımcı olan kişinin bilgisi sağlar.
Uygun bilgi işlem gücü ve internetin arka kanalları olmadan yolcular ölüm öncesi cisimleri başarılı bir şekilde işgal etmek için doğru bir ölüm zamanına sahip olamazlar. Örneğin, gezginler İkinci Dünya Savaşı’nı durduramazlar, çünkü 1940’ların teknolojisi, kaydedilen ölümün kesin zamanını belirlemek için yeterli veri sağlamadığından, gezgin o ev sahibinin yaşamına müdahale edemez. Gezginler, bir dizi felaket olayından dünyayı kurtarmak için misyonlar gerçekleştirirken dikkatini çekmekten kaçınmak için ev sahiplerinin önceden var olan yaşamlarını sürdürmelidirler. Seriler ilerledikçe, günümüzdeki değişiklikler gelecekte önemli ölçüde beklenmedik değişiklikler yapar.

Etiketler

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Close
Yunanistan nakliye