Biyografi DizileriSavaş DizileriTarihi DizilerYabancı Dizi Türleri

Un Village Français Dizi Konusu IMDb: 8.3

İkinci Dünya Savaşı sırasında, Fransa’nın doğusundaki küçük Villeneuve kasabası, Nazi işgali altındadır. Topluluk kalıpların bozulduğu bir dünyada, halk korku ve tehlike dünyasında yaşamak zorundadır.
Bu ödüllü tarihsel serinin iki ilk bölümünde, 12 ve 24 Haziran 1940’da Schwartz, Germain ve Crémieux ailelerinin hayatları anlatılmaktadır.
Bir Fransız köyü ve sakinleri, 1940’tan 1945’e kadar Alman ordusu tarafından yapılan işgalinde Fransa’nın ne durumda olduğunu anlatıyor. Dizide köy doktoru, belediye başkanı olarak göreve geliyor ve bu durumdan dolayı halkın tepkileri ile karşı karşıya kalması ve bu nedenle yaşadığı zorluklar da diziye ayrı bir tad vermektedir. Aynı zamanda, dizide birçok farklı karakterin arasındaki ilişkinin de üzerinde duruluyor.UN VILLAGE FRANCAIS - SAISON 6
1940 yılını anlatan dizide Alman askeri güçlerinin Fransa’nın Jura kentinde, Fransa-İsviçre sınırındaki hayali Villeneuve köyünü istila etmesi ile başlayan dizinin ilk bölümünde köy, işgal altındaki Alman ordusu tarafından dağıtılması ve Almanların Villeneuve’deki bölgeyi istila edilişini anlatmaktadır. Bölgenin istilası sırasında birçok kişinin öldürülmesi üzerinde de durulan tarihi işleyen bir dizidir.
2 sezon boyunca devam eden dizide, izleyiciler güçlü Gestapo varlığı ve işgal altındaki Alman kuvvetleri yüzünden dizideki karakterlerin yaşadığı zorluklar üzerinde durulmuştur. İki sezon süren dizide 1940 Alman işgali üzerine kurgulanmış. İkinci sezonda bölgedeki Alman egemenliğine karşı duran Heinrich Müller‘in bir perspektifinin üzerine vurgulanmıştır.Heinrich Müller Dizide bölümler neredeyse sadece Villeneuve‘de ve çevresinde, okul, özel konutlar, polis merkezi, Alman askeri ve SS karargahı, genelev, devlet daireleri, yerel işletmeler ve çevredeki çiftlikler ve kırlar gibi yerlerde geçiyor. Açgözlülük, açlık, şiddet, antisemitizm, iktidar mücadeleleri ve II. Dünya Savaşı sırasında ortaya çıkan olayların ela alındığı tarihsel dizide bölgedeki yer halkın arasındaki sadakat, dostluk, bir araya gelerek oluşturdukları güç sonrası Almanya’ya karşı durmaları direniş çabalarına da yer verilmektedir.
İşgal altındaki köylüler tarafından yapılan bütün siyasi muhalefet ve direniş, Villeneuve polisinin, yeni kurulmuş Milice ve Gestapo’nun bazı üyeleri tarafından direnişin bastırılması gibi dram yüklü bölümler de yer almaktadır. Direniş gösteren kişilere yapılan işkenceler ve o kişilerin vahşice öldürülmesi sahneleri izleyicileri o zamanlara götürmektedir.

Etiketler

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Close
Yunanistan nakliye