Yabancı Dizi Önerileri

The Big Bang Theory Denediniz mi ?

The Big Bang Theory, “zeki – aptal sarışın” karşıtlığı gibi klasik ve sıradan bir konuyu çok güzel işleyen sitkom tarzı bir dizi olarak 10. sezonu çekiyor.
Dizi, süper zeka 2 arkadaşın karşı dairesine güzel bir kızın taşınması ile başlıyor. Zeki ev arkadaşlarının adı; Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü’nde çalışmakta olan deneysel fizikçi Leonard Hofstadter ve teorik fizikçi Sheldon Cooper. Güzel ve oyunculuğa hevesli sarışın komşunun adı ise Penny. Bu ikilinin uzay mühendisi ve çalışma arkadaşı olan Howard Wolowitz, yine aynı yerde çalışan astrofizikçi Rajesh Koothrappali de bilim ve aşk çevresinde dolaşan bu tuhaf ilişkiye eşlik etmekte.
Diziyi henüz izlememiş bir kişi konuyu okuduktan sonra, The Big Bang Theory ‘i klişelerle dolu bir dizi olarak görebilir. Ben de aynı ön yargılarla diziye başlamıştım. Ancak çok değil 1-2 bölüm sonra diziye bağlandım. Hatta sezonlar geçtikçe karakterleri görmek bile gülümsemeye sebep oluyor.the bing bang theory replik
Her anında ayrı bir komedi bulunan dizede; Cooper, karşı dairesine taşınan Penny’e aşık olur. Normal şartlar altında Penny’in, bu duyguya karşılık vermesi imkansıza yakın olsa da Cooper’ın gösterdiği üstün cesareti takdir etmemek mümkün değil tabi ki… Üstelik Cooper’ın bu cesareti Hofstadter’a rağmen gösteriyor.
Deneysel Fizikçi olan Hofstadter, sebepsiz yere gülümsememe neden olan bir karakter. Olaylara fazla gerçekçi ve analitik yaklaşması da en güzel yanı… Hayatı da tamamen bilimsel ve istatistiksel yorumlayan Hofstadter’ın, sürekli yaptığı iğneleyici konuşmalar da işin ekstrası. Sırf bu özelliklerinden dolayı belki de dizide en sevdiğiniz karakter Hofstadter olabilir. Tabi diğer karakterlerin de oldukça başarılı olduklarını es geçmemek gerekir.
The Big Bang Theory, yayında kaldığı 10 sezon boyunca, izleyicisine kahkaha attıran bir dizi olmasına rağmen, zaman zaman oyunculukların düştüğü ya da komik olmayan sıkıcı bölümlerin çekildiği de bir gerçek. Ancak tüm bunların yanında, gülmek ve eğlenmek için tercih edilebilecek ilk yapımlardan biri olduğu da unutmayalım. Zaten 10 yıldan beri yayınlanan dizi bu alanda kendisini ispatlamış ki bu kadar zamandır izleniyor. Yani güzel bir zaman geçirmek istiyorsanız bu diziyi kesinlikle kaçırmamalısınız.
Keyifli Seyirler…

Etiketler

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Close
Yunanistan nakliye - sesli chat