Yabancı Dizi Haberleri

Zafer Görünümlü Mağlubiyet | Vikings 4. Sezon

Vikings, iki ayrı kısımdan oluşmakta ve bu iki ayrı kısım 10’ar bölümden oluşmakta. 2. Şubat tarihinde ekranlardaki yerine almış olan The Reckoning ismiyle 20. Bölümüyle bu sezona noktayı koymuş durumda. İlk 10 bölümünde Raggar’ın son dönemini İngiltere istilasını konu edindi. Bu bölümlerde Paris kuşatmasına odaklanıldı. İlk 10 bölümünde Vikings-4.Sezontarihinin büyük ihanetlerinden birine ve Paris hezimetine tanıklık ettikten sonra bu sezonun savaşla başlayacağı tahminlerinde bulunmuştuk fakat böyle bir durum söz konusu olmadı. Viking tarihi o dönemlerde en güçlü ordu dönemini yaşamaktaydı fakat yaşanan olaylarda savaşlara yer verilmemesi olayın yüzeysel anlatılmış olduğunu bizlere bir kere daha gösterdi ve bu durum pekte hoşumuza gitmiş değil. İngilizlerin geri çekilmesine katkı sağlayan savaşın alelacele anlatılması beklenilen bir durum değildi. Yani bu sezonda Vikings bizi tatmin etmiyor diyebiliriz. Bu sezonda diziye damga vuran bir numaralı olay Ragnar’ın korkusuzca ölümü bizleri etkileyen olaylar arasında. Bu sezonum ana karakteri olan Ragnar Lothbrook’i açıklayarak sezon hakkında fikir sahibi olmanıza yardımcı olalım.

Vikings denilince aklımıza ilk gelen isim şüphesiz Ragnar. Dizinin tutulmasında ve sevilmesinde büyük emeği olan bu karakter bu sezonda beklenmeyen bir şekilde ölüyor. Beklenmeyen dedik çünkü bu denli zeki bir savaşçının düştüğü durumlar ve ölümü izleyicilerin pekte hoşuna gitmedi. Bu acele nedir bizde anlayabilmiş değiliz. Rolla ya kaybedilmiş olan savaşın ardından karakterin yıllarca ortadan kaybolması ve o esnada meydana gelen olayların konu edinmemesi sinir olduğumuz bir durum. Peki ya Ragnar’ın ölümü sonrası toplanan ordunun ona yüz çevirmesine ne demeli. Bu sezon karmakarışık bir şekilde ilerliyor. Rangar’ın İngiltere’ye kaçışı giderken yanında bulunan yoldaşı bizleri çok şaşırtan bir durum. İngiltereye gittiğinde başından geçenlerde o denli anlam veremedik.

Bu olanlara rağmen senaristi tebrik etmek üzerimize düşen bir görev diye düşünüyorum. Dizinin bu denli yükselmesinde payı olan senaristi tebrik ederken bu yükselmede yaşanan Ranger’in ölümü sesini duyurmasına yardımcı oldu. Bakalım Ranger’siz bu sezonun devamında bizleri neler bekliyor merakla bekliyoruz.

 

Etiketler

Ahmet Akar

Diziler hakkında bir bağımlılığı olan, incelediği ve takip ettiği diziler hakkında bilgiler paylaşmayı seven bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Close
Yunanistan nakliye